11:33 | 1392/07/07
در نشست معدنکاران استان زنجان مطرح شد
افزایش کرایه حمل محموله‌های معدنی
فولاد نیوز: معدنکاران استان زنجان در نخستین نشست و رایزنی برای حل و فصل مشکلات حمل خود و در راستای کاهش کرایه حمل زمینی، در جایگزینی حمل ریلی بار به جای حمل زمینی و نیز تاسیس کنسرسیوم اختصاصی حمل زمینی به توافق رسیدند.
به گزارش «فولاد نیوز»، در این نشست معدنکاران حاضر نسبت به افزایش بی‌رویه کرایه‌های حمل بار تا 120 درصد اعتراض و عنوان کردند که عدم نظارت کافی ارگان‌های دولتی ذیربط باعث افزایش نرخ این خدمات شده است.
بیات، نماینده شرکت زرین معادن آسیا در این خصوص گفت: بحران حمل زمینی محموله‌های معدنی به بنادر باعث توقف عملیات ارسال ماده معدنی از زنجان شده که این روند موجب تعطیلی یا در آستانه تعطیل قرارگرفتن واحدها را محتمل کرده است.
در همین باره مهذب عنوان کرد که افزایش نرخ کرایه حمل در بارگیری سنگ آهن باعث کاهش تولید در این معادن شده است و این موضوع خطر تعدیل نیرو در معادن و افزایش بیکاری در استان زنجان را محتمل می‌سازد.
در همین راستا معدن کاران حاضر در جلسه به توافق رسیدند که جهت کاهش پلکانی کرایه‌های حمل زمینی از نرخ‌شکنی پرهیز کنند و اجازه سوءاستفاده به شرکت‌های حمل بار را ندهند.
یوسفی، نماینده شرکت کوشش پرشیا نیز در راستای حل مشکلات حمل و نقل زمینی پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم اختصاصی برای حمل زمینی محموله‌های سنگ آهن توسط فعالان این صنعت را داد.
یوسفی گفت: معدن کاران سنگ آهن می‌توانند با همکاری بانک‌های ملت و صنعت و معدن کنسرسیوم مستقلی برای حمل زمینی راه‌اندازی کنند و بخشی از حمل زمینی محموله‌های خود را از این طریق انجام دهند.
این پیشنهاد نیز پس از بررسی اولیه مورد تایید حاضرین قرار گرفت و توافق شد که پیگیری‌های جدید در این خصوص صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت مجریان توسعه معادن آسیا (متما) در جمع معدنکاران و تولیدکنندگان سنگ آهن استان زنجان پیشنهاد تشکل صنف معدنکاران را در این استان را مطرح کرد که این پیشنهاد مورد استقبال حاضران جلسه قرار گرفت.
سجاد غرقی با اشاره به تعدد معادن فعال و تاثیر بسزای این صنعت در ارزآوری، توسعه و اشتغال استان زنجان عنوان کرد: با وجود تعدد معادن استان زنجان جهت دفاع از حقوق صنفی بنگاه‌های تولیدی تاسیس تشکل صنفی در این استان الزامی است.
وی در ادامه گفت: این تشکل می‌تواند محمل مناسبی برای بررسی مواردی مانند عوارض صادرات، ایجاد شعبه دادگاه ویژه معادن و حقوق دولتی باشد.
آذر گشبنیز درخصوص تاثیرات مثبت این اقدام گفت: استان زنجان از نظر صنعت معدن غنی است و در راستای برنامه‌ریزی و حل مسایل ومشکلات پیشروی فعالان این صنعت، راه‌اندازی صنف معدن داران مفید و مثمرثمر خواهد بود.
در این جلسه همچنین امامی از مذاکرات باشرکت راه‌آهن جهت تجهیز ایستگاه‌های اختصاصی بارگیری سنگ‌آهن خبر داد و گفت: با توجه به مذاکرات مفیدی که با شرکت راه‌آهن انجام شده است، به زودی اولین ایستگاه بارگیری سنگ آهن در استان زنجان مورد بهره‌برداری قرارخواهد گرفت.
وی با یادآوری تجربه مثبت معادن صبانور در استفاده از ناوگان ریلی در ایستگاه ملایر اضافه کرد: بکارگیری حمل و نقل ریلی نقش بسزایی در حل بحران حمل و نقل زمینی در کوتاه مدت و بلند مدت خواهد داشت.
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
پیام:
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت فولاد نیوز می باشد
Copyright © 2012 fooladnews.com. All rights reserved