فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به پاسخ رهبر انقلاب به نامه سردار سلیمانی درباره پایان کار داعش و بسیجی نامیدن همه مردم ایران گفت: دلیل این امر این است که انقلاب اسلامی بعد از 38 سال مسیر و جهت‌گیری خود را با حمایت قاطع و گسترده مردم طی می‌کند.

 سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در نشست خبری روز پنجشنبه که به مناسبت هفته بسیج با حضور خبرنگاران برگزار شد هم‌چنین درباره رویکرد جدید بسیج اظهار کرد: بسیج به سمت خدمتگزاری به مردم در عرصه‌های مختلف و حل معضلات اجتماعی فعال خواهد بود؛ لذا مردم با هر روحیه که دارند می توانند برای خدمتگزاری و نوعدوستی در کنار عرصه های دفاعی که زبانزد دنیاست، فعالیت سازماندهی شده‌ای را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بسیج نعمت بزرگ و یادگار تاریخی امام(ره) است که سرنوشت انقلاب به آن گره خورده است، امیدوارم هر روز شاهد توسعه و تعمیق نقش مردم در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و دفاعی باشیم.

وی افزود: با توجه به رویکرد جدید بسیج امیدوارم شاهد نقش‌آفرینی بیشتر بسیج به خصوص در عرصه های اجتماعی باشیم که لازمه این امر اراده دولت و مسوولان اجرایی کشور است که بخواهند از این نیروی عظیم مردمی در جهت حل مشکلات کشور بهره ببرند.

فرمانده کل بسیج گفت: پیروزی‌های بزرگ منطقه ای مدیون بسیج است که در ایران با فرمان امام خمینی(ره) در سال 58 شکل گرفت و اگر نبود سرنوشت دفاع مقدس نامعلوم می ماند. مقاومت مردم در هشت سال دفاع مقدس باعث خیر و برکت و هم‌چنین الگوگیری جوامع دیگر شد.